Kašpárkovo staročeské loutkové divadlo

Praha 9, Újezd nad Lesy, Lomecká 1509

Kašpárkovo staročeské loutkové divadlo je jediným loutkovým divadlem u nás, které hraje s původními, dřevěnými marionetami. Pocházejí z počátku minulého století. Stáří některých loutek tak dosahuje až sto let.

Také jejich kostýmky a omalování je původní, ponecháno tak, jak je vytvořili tehdejší umělci.

Jezdíme s tímto historickým loutkovým divadlem po vlastech českých, po městech i obcích, tak jak to dělali tehdejší potulní loutkáři.

Našimi diváky jsou hlavně děti, protože hrajeme klasické české pohádky. Jako například o perníkové chaloupce nebo o Budulínkovi. Ale i dospělí se k nám rádi vracejí pro vzpomínku, protože naše historické kulisy, dekorace a vůbec celé pojetí, se dnes už téměř nevidí.

Naše Kašpárkovo staročeské loutkové divadlo hraje jak v kulturních zařízeních a školkách, tak také vlastní na letní měsíce svůj malý stan, kde se divák pohodlně usadí jako v divadle. Výhodou tohoto celého zařízení je, že přijedeme za dětmi po celé naší republice, tak jak to dělali naši předci neb pocházíme z tradičních loutkohereckých rodin, které takto v minulých stoletích také cestovaly.